مدیرکل دفتر شبکه دانش و رسانه‌های ترویجی وزارت جهاد کشاورزی به استفاده حداکثری از رسانه ملی برای فرهنگ‌سازی منابع‌طبیعی تأکید کرد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها  علیرضا سید اسحاقی در سومین جلسه هماهنگی تولید محتوای آموزشی ترویجی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور شرکت نمود به تشریح برنامه‌های ستاد رسانه ملی وزارت جهاد کشاورزی پرداخت. 

اسحاقی به تولید 6 برنامه تحت عنوان قهرمانان تولید در حوزه منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور اشاره نمود و بر ضرورت بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت رسانه ملی در تولید برنامه‌های تلویزیونی ویژه منابع‌طبیعی، حفاظت، جنگل، مرتع و بیابان تأکید کرد. 

وی افزود: شبکه آموزش به عنوان پایگاه اصلی رسانه‌ای در حال پوشش دادن برنامه‌های منابع‌طبیعی است که با تفاهم انجام شده در قالب برنامه‌های ترکیبی، انیمیشن، استیج محور، مسابقه تلفنی، برنامه از کجا شروع کنیم؟ و . . . روی آنتن می‌رود.

این مقام مسئول افزود: فرم‌هایی در قالب‌های مورد نظر به دفاتر ستادی و ادارات کل استان‌ها جهت جمع‌آوری اطلاعات لازم ارسال شده که پس از وصول پیشنهادات استانی مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

در ادامه وحید جعفریان مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی به اهمیت آموزش عمومی و رفع نیازهای آموزشی ترویجی مخاطبان اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد دفتر ترویج بتواند نقش موثری را در کارگروه رسانه ملی وزارت جهاد کشاورزی ایفا نماید. 

در پایان جلسه مدیر کل دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان جنگل‌ها تولید محتوای موثر، شناخت مخاطبان و تقویم زمانی مناسب را در اثربخشی اقدامات رسانه‌ای مهم ارزیابی کرد. 

عباس سمیعی تأکید کرد: در صورتیکه محتوا متناسب با نیازهای آموزشی و علایق مخاطبان و دارای ادبیات و لحنی اثرگذار باشد امکان تأثیرگذاری محتوا در فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی افزایش می‌یابد. 

گفتنی است در این جلسه خانم همتی دبیر هسته محتوایی جنگل، مرتع و آبخیزداری و نمایندگان دفاتر ستادی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور حضور داشتند.