با حضور مهندس آقایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور 88 پروژه آبخیزداری و آبخوان‌داری در استان چهارمحال و بختیاری کلنگ‌زنی و افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری، با حضور مهندس آقایی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تعداد 88 پروژه آبخیزداری و آبخوان داری در استان چهارمحال و بختیاری در بخش های بیولوژیک، بیومکانیک و مکانیک به صورت همزمان کلنگ زنی و افتتاح شد.
علی محمدی مقدم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری دراین خصوص گفت: از این تعداد، 14 طرح با صرف 70 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی مورد بهره برداری قرار گرفت و عملیات اجرایی احداث 74 پروژه با 310 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی در این استان آغاز شد.
بر اساس این گزارش، مهندس آقایی پس از این مراسم از پروژه‌های آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری بازدید کرد و از نزدیک با مردم محلی در خصوص اجرای پروژه‌ها به گفتگو پرداخت.
مهندس آقایی در حاشیه بازدید از طرح آبخیزداری دستنا گفت: بر اساس آنچه مردم نقل می کنند دهها سال است که قنات منطقه خشک بوده و خوشبختانه اقدامات آبخیزداری باعث به جریان یافتن آب در قنات‌ها شده است. 
رئیس سازمان جنگل‌ها با اشاره به اذن مقام معظم رهبری برای اختصاص اعتبارات صندوق توسعه ملی برای آبخیزداری و آبخوانداری و همراهی دولت و نظام گفت: اقدامات آبخیزداری توانسته اثربخشی خود را در روستاها، تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی و پیشگیری از سیل نشان دهد و امیدوارم در سال‌های آتی با تداوم اعتبارات این اقدامات توسعه یابد.
علی کاظمی باباحیدری نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به توجه ویژه دولت و مجلس به موضوعات آبخیزداری و آبخوانداری گفت: در استان چهارمحال و بختیاری هر جا که آبخیزداری اجرا شده است هم به پیشگیری از سیل و هم به بهبود سفره‌های آب زیرزمینی کمک کرده است. 
وی در ادامه خواستار گسترش فعالیت‌های ابخیزداری و آبخوانداری در استان چهارمحال و بختیاری و حوزه انتخابیه خود شد و اظهار امیدواری کرد گسترش این اقدامات بتواند به نجات جنگل‌های زاگرس کمک کند.