معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با همراهی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس از روند پیشرفت پروژه شاخص آبخیزداری منطقه بجدانه بوانات در فارس  دیدن کرد.

‌به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- دین پرست در بازدید از این پروژه ضمن تقدیر از نگاه ویژه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس به مقوله آبخیزداری خاطرنشان کرد: امیدواریم با تداوم چنین طرح هایی شاهد تحولات چشمگیری در راستای احیاء پوشش گیاهی و نیز حفاظت بیشتر از منابع آب و خاک در استان فارس باشیم که ضمن بهرمندی مردم از این طرح ها کمک شایانی نیز به ارتقا و رشد اقتصاد کشور شود. 

وی قول مساعد داد جهت اجرای بیشتر طرح های آبخیزداری پیگیری های لازم در سطح ملی صورت پذیرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس درحاشیه این بازدید طی سخنانی گفت: اعتبار این طرح از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین و در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و با هدف اجرای طرح های محرک اقتصاد شهرستان در محل  بجدانه بخش مرکزی شهرستان بوانات اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

منتصری مساحت حوزه آبخیز تحت پوشش این پروژه را ۹۴۰۰هکتار عنوان کرد و گفت: این طرح قادر است سالانه ۸۵ هزار  متر مکعب از روان آب های سطحی را استحصال و در سفره های آب زیر زمینی ذخیره کند.

وی ضمن اشاره به اجرای به موقع این طرح تصریح کرد: از دیگر مزایای این طرح کنترل فرسایش و رسوب، جلوگیری از انتقال و تجمع رسوب بر روی اراضی کشاورزی، کمک به بهره وری و افزایش اقتصاد بهره برداران و تغذیه آبخوان های زیر زمینی است که تاثیرات بسزایی نیز بر چشمه ها و قنوات و اقتصاد ذی نفعان این منطقه خواهد داشت .

گفتنی است مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، فرماندار و سایر مسئولین شهرستان بوانات در این بازدید حضور داشتند.