رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرخمیر از بررسی ورفع مشکلات طرح ممیزی مراتع در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- جمشید سالاری گفت: مراتع علاوه بر نقش بسزایی که در حفظ خاک، آب، تولید علوفه و بهبود تنوع زیستی ایفا می کنند از لحاظ تولید و استحصال گیاهان دارویی و صنعتی و توسعه گردشگری نیز دارای قابلیت های بسیاری می باشند.

وی با اشاره به اینکه مشارکت مردم در ارتباط با مدیریت مراتع و منابع در یک منطقه باید نهادینه گردد و در کنار آن نقش اداره منابع طبیعی باید به صورت راهنما و ناظر باشد.

وی خاطر نشان کرد: در هر حال با توجه به وسعت عرصه های طبیعی و ملی شهرستان حفاظت از این منابع کار به شدت سختی است که این مشارکت ها می تواند در کاهش آسیب های وارده به عرصه ها و منابع ملی تاثیر گذار باشد.

پیشرفت 80 درصدی سد خاکی خیر ساز منطقه گوین

رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان بندرخمیر روند پیشرفت پروژه سدخاکی خیر ساز منطقه گوین بندر خمیر را 80 درصد عنوان کرد.

سالاری افزود: این سد با ارتفاع 15 متر، طول تاج70 متر و حجم آبگیری سالیانه 877 هزار و 500 متر مکعب با نظارت کارشناسان آبخیزداری شهرستان و استان درحال ساخت است.

وی افزود: هدف از اجرای این سازه کنترل سیلاب های فصلی و مقابله با پیامدهای ناشی از سیل، خشکسالی، کم آبی و ایجاد بستر مناسب گردشگری می باشد.