مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: با توجه به فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و تعطیلات پیش رو، نیروهای منابع طبیعی برای پیشگیری از هرگونه تخلف و تصرف به اراضی ملی و مقابله با آتش سوزی های احتمالی در عرصه های منابع طبیعی در آماده باش کامل به سر می برند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران-احمد طاهری ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا... الحسین (ع) بیان داشت: موضوع حفاظت از عرصه های ملی که جزو وظایف اصلی مجموعه منابع طبیعی است تعطیل بردار نیست و در طول سال به ویژه در ایام تعطیلات با جدیت انجام می شود.

وی ادامه داد: نیروهای منابع طبیعی هم در سطح ادارات شهرستان ها و هم در ستاد اداره کل به صورت شبانه روزی در آماده باش هستند و اکیپ های گشت و مراقبت به طور منظم اراضی ملی را مورد رصد قرار می دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران تأکید کرد: منابع طبیعی ثروت عمومی و ملی بوده و به همه مردم تعلق دارد، لذا توصیه می شود همه آحاد مردم در راستای حفظ و صیانت از این منابع خدادادی کوشا باشند.

این مسئول منابع طبیعی استان تهران یادآور شد: از عموم مردم و گردشگران درخواست می شود هنگام حضور در عرصه های طبیعی ضمن رعایت نکات ایمنی از روشن کردن آتش خودداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی های احتمالی مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.