رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ممسنی از مهار آتش سوزی ارتفاعات منطقه" بوان" شهرستان ممسنی خبر داد.

علیرضا مسعودی جم گفت: این حریق ساعت 22 شامگاه گذشته در کوههای روستای "بوان"به وقوع پیوست که با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان و تلاش بی وقفه آنها پس از گذشت دوساعت بطور کامل مهار گردید.

وی افزود: در این عملیات نیروهای منابع طبیعی به محض دریافت گزارش آتش سوزی در کمترین زمان خود را به محل وقوع حریق رسانده و پس از گذشتن از ارتفاعات و مناطق صعب العبور بلافاصه با ٢دستگاه دمنده شروع به اطفای حریق کردند.

مسعودی جم افزود: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان تا بامداد امروز جهت پایش وکنترل حریق و جلوگیری از روشن شدن مجدد آتش در منطقه حضور داشتند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ممسنی اظهار کرد: مدیریت صحیح و واکنش سریع نیروهای منابع طبیعی در این عملیات موجب کمترین خسارت به عرصه های این منطقه شد.

وی با اشاره به کاهش آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی شهرستان در سال جاری افزود: رصد دقیق مناطق بحرانی توسط نیروهای تلاشگر منابع طبیعی و نیز افزایش بیش از پیش مشارکت مردم در پیشگیری از وقوع آتش سوزی ها موجب کاهش وقوع حریق در این عرصه ها شده است.

مسعودی جم تصریح کرد: سامانه 1504 در تمامی ساعات شبانه روز آماده دریافت گزارشات مردمی در زمینه تخریب عرصه ها به خصوص حریق در مناطق طبیعی است.