وزیر جهاد کشاورزی، آبخیزداری را یکی از اولویت‌های اصلی این وزارت نام برد و گفت: امروز عملیات اجرایی ۱۰۰ سازه آبخیزداری به نمایندگی در بخش مود خراسان جنوبی آغاز شد که در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، محمود حجتی روز دوشنبه در مراسم کلنگ زنی سازه های آبخیزداری در روستای حاجی آباد شهرستان سربیشه خراسان جنوبی افزود: با بهره‌برداری از این سازه‌ها با حجم عملیات ۵۵۵ هزار مترمکعب و اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان، تعداد ۹۱ روستا و آبادی با ۲۰ هزار خانوار جمعیت بهره مند می شوند.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: ظرفیت آبگیری این سازه‌ها یک میلیون و ٨٠٠ هزار متر مکعب است که بر روی ۱۳۰ منبع آبی که غالباً از نوع قنات هستند، تاثیر مثبت خواهد گذاشت.
مهندس حجتی همچنین به اقدامات مناسب استان خراسان جنوبی در حوزه آبخیزداری و آبخوانداری اشاره و اظهارداشت: این پروژه‌ها نقش مهمی در کاهش خسارات سیل و فرسایش خاک دارد. 

وزیر جهاد کشاورزی یکی از مزایای اجرای طرح‌های آبخیزداری را حفاظت از خاک دانست و عنوان کرد: همچنین افزایش پوشش گیاهی، جلوگیری از سیلاب، تغذیه سفره‌های آب زیر زمینی و قنوات از دیگر مزایای این طرح‌ها است.
وی قنوات را میراث گرانبهای اجداد و نیاکان دانست و یادآور شد: طرح‌های آبخیزداری سبب زنده نگه داشتن قنات‌ها می‌شود و از این طریق کشاورزان می‌توانند با استقرار بر زمین و اتکای به سفره‌های زیرزمینی کشاورزی پایدار داشته باشند.
وزیر جهاد کشاورزی در سفر سه روزه به استان خراسان جنوبی علاوه بر افتتاح پروژه‌های آبخیزداری از چندین طرح مختلف کشاورزی در شهرستان های این استان بازدید و افتتاح می‌کند. 
بر اساس این گزارش، در سفر وزیر، چند تن از مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مهندس حجتی را همراهی می کنند.