مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: فعالیت‌های اجرایی منابع طبیعی و آبخیزداری تا جایی که در توان مردم است به مردم و تعاونی‌ها واگذار می‌شود. 
به گزارش خبرگزاری فارس از بستک، ابوالقاسم حسین پور شامگاه یکشنبه در سفر به شهرستان بستک و در دیدار با فرماندار این شهرستان اظهار داشت: با توجه به بند «ب» ماده ٢٩ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه‌ کشور و آیین نامه اجرایی آن که در سال جاری از سوی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ابلاغ شده است فعالیت‌های اجرایی منابع طبیعی و آبخیزداری تا جایی که در توان مردم است به مردم و تعاونی‌ها واگذار می‌شود و تعیین صلاحیت، رتبه بندی و نظارت آن با منابع طبیعی است.
وی ادامه داد: یکی از شهرستان‌های پیشگام در امر مشارکت مردم در بحث آبخیزداری شهرستان بستک است و امیدواریم این ظرفیت بیشتر از قبل عملیاتی شود.
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور خواستار توسعه تشکل‌های مردم نهاد تخصصی منابع طبیعی و آبخیزداری شد.
حسین پور ضمن تشریح اثربخشی فعالیت‌های آبخیزداری و آبخوانداری در سال‌های اخیر گفت: اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری به خاطر کارکردهای مثبت در استحصال آب باران، پیشگیری از تشدید سیلاب‌ها، احیای پوشش گیاهی، حفظ خاک و تغذیه آبخوان‌های زیرزمینی همواره مورد توجه جوامع محلی بوده و مردم از اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری استقبال می‌کنند.
وی ضمن اشاره به اجرای طرح‌ پارک آبخیز در بستک با مشارکت بخش خصوصی و همچنین مدیریت سیلاب‌های ورودی به شهر بستک با مشارکت خیرین و شهرداری در قالب حوزه آبخیز بام بستک گفت: طرح پارک آبخیز با مشارکت بخش خصوصی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در کشور اجرا می‌شود و نقشی مهمی در کنترل سیلاب دارد و از ظرفیت آن نیز می‌توان برای توسعه تفرجگاه‌ها در مجاورت مناطق مسکونی و پیرامون سکونت‌گاه‌ها استفاده کرد.
سید شمس‌الدین قتالی فرماندار بستک نیز در این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت‌های آبخیزداری و آبخوانداری در سطح شهرستان گفت: محدودیت آب و ناپایداری آن، یکی از مشکلات اصلی شهرستان است که اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری علاوه بر کاهش خسارات سیل، تقویت این منابع ارزشمند را در پی داشته است.
وی حفظ منابع طبیعی و میراث فرهنگی را به عنوان دو مسئله مهم در توسعه شهرستان برشمرد و اضافه کرد: فرمانداری بستک در این خصوص اهتمام ویژه دارد.
فرماندار شهرستان بستک به تشکیل کارگروه تخصصی بام بستک اشاره کرد و گفت: هدف از تشکیل این کارگروه، پیگیری هر چه سریع‌تر طرح و بررسی و رفع موانع و مشکلات اجرای آن است.