جلسه معارفه سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور عصر امروز (یکشنبه) با حضور معاونین و مدیران این سازمان برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگلل ها، در این جلسه مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان از وزیر جهاد کشاورزی بخاطر انتصاب خسرو شهبازی تشکر کرد و گفت: شهبازی با سازمان جنگل ها بیگانه نیست و از بدنه سازمان است زیرا او تاکنون در این سازمان عهده دار مسئولیت معاونت برنامه ریزی و معاونت آبخیزداری بوده است .

 

 حجت الاسلام سید مصطفی طباطبایی نژاد داشتن تقوا را لازمه اساسی مدیریت خواند و افزود: اگر انسان تقوا داشته باشد خداوند به او قوه تشخیص حق و باطل می دهد و او می تواند درست را از نادرست تشخیص دهد.

طباطبایی نژاد در ادامه، حفظ وضع موجود، اتمام کارهای نیمه تمام، ابتکار و نوآوری و رفاه حال کارمندان را از ویژگی های یک مدیر با تقوا و وظیفه شناس برشمرد.

** کار در منابع طبیعی با قوت بیشتری ادامه می یابد 

در این جلسه خسرو شهبازی سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از وزیر جهاد کشاورزی تشکر کرد و افزود: دوست نداشتم در این شرایط خاص در سازمان جنگل ها مسئولیت بالاتری بپذیرم .

 وی از خلیل آقایی رییس سابق سازمان به عنوان فردی دلسوز برای منابع طبیعی کشور نام برد و افزود: آقایی در پیگیری و نظارت بر انجام کارها بسیار جدی بود.

شهبازی مدیران و کارکنان سازمان جنگل ها را غمخوار منابع طبیعی دانست و گفت: فصل کار در جنگل و مراتع آغاز شده است و با قوت هرچه بیشتر طرح های در دست اجرا را ادامه می دهیم.

سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اجرای عملیات آبخیزداری به دلیل کارکردهای مثبت از اولویت های کشور است و امسال با دستور مقام معظم رهبری ۱۵۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای فعالیت‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری کشور اختصاص یافته است.

 

 ** تلاش برای حل مشکلات نیروهای حفاظتی

این سرپرست جدید که امروز یکشنبه دوازدهم آبان ماه حکم انتصاب خود را از محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی دریافت کرده است در ادامه به عدم دریافت حقوق 2200 نفر از نیروهای حفاظتی در چند ماه اخیر اشاره کرد و از معاونین حفاظت و برنامه ریزی، یگان حفاظت و دفتر برنامه و بودجه خواست نشست برگزار کرده تا با ارائه راهکار مشکل آنان حل شود.

شهبازی جنگل های هیرکانی و زاگرسی را دو سرمایه ارزشمند و اصلی کشور برشمرد و افزود: مهندس آقایی اوقات و جلسات زیادی را برای پایداری این جنگل ها صرف کرده و تمام هم و غم او نجات این جنگل ها از تنش و آسیب بوده ، از این رو ما با توان هر چه بیشتر این راه را ادامه می دهیم .

وی پدیده گردوغبار و بیابان زایی را بسیار مهم دانست و افزود: مقام معظم رهبری اعتبار ویژه ای برای این پدیده اختصاص داده اند و ما در مسیر مقابله با پدیده بیابان زایی و ریزگرد کوتاهی نخواهیم کرد.

 

** سال گذشته 25 هزار هکتار جنگل کاری در کشور انجام شده است

معاون امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز در جلسه معارفه خسرو شهبازی گفت: در یکی، دوسال اخیر شاهد تحرک خوبی در بخش جنگل‌های هیرکانی و زاگرس بوده ایم و سال گذشته در قالب صندوق توسعه ملی ۲۵ هزار هکتار جنگل کاری در کشور انجام شده است.

عباسعلی نوبخت اظهار داشت: استمرار پروژه های منابع طبیعی در قالب مدیریت جامع حوزه های آبخیز با مشارکت جوامع محلی منجر به پایداری سرزمین خواهد شد.

*** 

براساس این گزارش در پایان نشست حکم انتصاب خسرو شهبازی سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از سوی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها تقدیم وی شد.