رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان اعلام کرد: تمام جنگل‌ها و سواحل استان هرمزگان تا پایان سال سنددار می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، دکتر مسعود منصور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان گفت: بالغ بر 8400 سازه آبخیزداری در هرمزگان احداث شده که حدود 6040 مورد از این سازه‌ها در منطقه بشاگرد می‌باشند. 
وی افزود: امروز نقش سازه‌های آبخیزداری در جلوگیری از فرسایش خاک و تقویت پوشش گیاهی و اشتغالزایی برکسی پوشیده نیست. 
منصور گفت: 5/5 میلیون هکتار از سطح هرمزگان سیل‌خیز است و 6 میلیون هکتار از اراضی مستعد فرسایش آبی هستند که با تمام تلاش‌ها و اقدامات انجام شده فقط در وسعت 860 هزار هکتار عملیات آبخیزداری انجام شده است، بنابراین علیرغم کاهش بودجه امسال تلاش کردیم استان هرمزگان را به لحاظ اهمیت موضوع سیل در اولویت قرار دهیم. 
رئیس سازمان جنگل‌ها افزود: هرمزگان دارای 45 هزار هکتار جنگل دست کاشت و 9 میلیون اصله حرا می‌باشد که در نوع خود بی نظیر است.

تأکید استاندار بر توجه ویژه به آبخیزداری
فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به ثمرات پروژه‌های آبخیزداری خاطرنشان کرد: هم و غم مان را باید بر مهار آ‌ب‌ها و آبخیزداری بگذاریم، در حوزه آبخیزداری کارهای بزرگی انجام شده که رضایت مردم را در تمام مناطق بدنبال داشته است. 
همتی افزود: آبخیزداری زودبازده و تاثیر سریعی در منابع طبیعی دارد و منافع آن برای مردم و دولت غیرقابل انکار است و انتظار است کمیسیون کشاورزی توجه ویژه ای به آبخیزداری در استان داشته باشد.